Site icon ZIELONE POGOTOWIE BLOG

Wrzosy – gdzie i jak je sadzić?

Wrzosy to jedne z popularniejszych jesiennych roślin. Posadzone w odpowiedniej ziemi i prawidłowo pielęgnowane potrafią zaskoczyć ilością kwiatów i rozmiarami. Sprawdź poniżej, czego w trakcie naszej wieloletniej praktyki, dowiedzieliśmy się o tych pięknych roślinach!

Kiedy sadzić wrzosy?

Najlepszym terminem na sadzenie wrzosów jest przełom marca i kwietnia, albo jesienią – od połowy września do połowy października.

Jakie podłoże dla wrzosów?

JWrzosy będą rosły, a więc również pięknie kwitły w.. piasku! Właśnie tak, sadząc te rośliny nie sięgaj po torf, glinę, a po to najzwyklejsze podłoże.

Dlaczego wrzosy rosną w piasku?

Ponieważ nie lubią wilgoci. Nie twierdzimy, że urosną na pustyni, ale przepadają za suszą, dlatego nie należy ich zbyt często podlewać, a raczej trochę o nich zapomnieć, dać im pobyć bez wody. Nie warto sadzić tych roślin, jeśli w Twoim ogrodzie znajduje się system automatycznego nawadniania.

Inna bardzo ważna rzecz w pielęgnacji wrzosów – co roku, po przekwitnięciu wrzosów obcinamy im kwiatostany. To sprawi, że w kolejnym roku roślina będzie jeszcze bardziej bujna, kwiaty będą bardziej dorodne i będzie ich więcej.

Wrzosy lubią towarzystwo

Wrzosy to towarzyskie rośliny – będą świetnie rosły, jeśli zadbamy o iglaste towarzystwo dla nich. Ono, tak jak wrzosy, również nie lubi wilgoci. Dzięki temu te dwa typy roślin tworzą ze sobą idealnie zgraną kompanię. Warto wspomnieć, że wrzosom nie przeszkadza trawa, nieduże zielsko, dlatego nie trzeba dbać o to, by teren, na którym rosną, był specjalnie wypielony.

Rozmnażanie wrzosów

Wrzosy bardzo łatwo rozmnożyć. Gdy tylko jakaś gałązka przyczepi się do podłoża, od razu wypuszcza korzenie. Dzięki tej zdolności, tworzenie sadzonek wrzosów nie powinno sprawić nikomu żadnych trudności.

Podsumowując, piękne wrzosy to wynik 3 czynników:

Exit mobile version