Site icon ZIELONE POGOTOWIE BLOG

Katalog o hortensjach

hortensja

Miłość do hortensji jest międzynarodowa, co widać na Instagramie i w wyszukiwarce Google. Ale z miłością wiąże się też niepewność, czy zostanie odwzajemniona.

Chcemy mieć w swoim ogrodzie kwiaty, które kwitną do późnej jesieni, ale nie zawsze wiemy, jak prawidłowo o hortensję dbać. Co więcej, nie zawsze jesteśmy pewni, jakie gatunki hortensji rosną na naszej działce, nie orientujemy się, które, kiedy przyciąć, jakiej gleby potrzebują poszczególne odmiany, czym każdą z nich nawozić…

Katalog Hortensje dostępny jest w naszym sklepie

My nie chcemy, żebyście się martwili, chcemy, żebyście mogli bezstresowo cieszyć się pięknem hortensji na Waszych działkach. Problemy bierzemy na siebie.

Stworzyliśmy katalog, w którym szczegółowo opisaliśmy każdy gatunek hortensji.

Jako pierwszą na tapet bierzemy Hortensję pnącą, której kwiaty są wprawdzie niewielkie, ale za to potrafi się ona rozrosnąć i pokryć całą skarpę.

Następna jest Hortensja drzewiasta, której pędy są zawsze zdrewniałe.

W książce znalazł się też rozdział o Hortensji omszonej, nazywanej pieszczotliwie kosmatą, której kwiatostany to cudaki – niczym postaci z książek Tolkiena.

Jedną z najpopularniejszych odmian jest Hortensja ogrodowa. To ona może nas zaskoczyć niebieskim kwiatem, ale – przede wszystkim – prawidłowo przycinana będzie kwitła jak szalona. W książce znajdziecie więcej ciekawostek na jej temat.

Poprzedniczce popularnością nie ustępuje Hortensja bukietowa, której kwiaty przypominają gałki lodów śmietankowo-truskawkowych – jak ujęła to jedna z naszych widzek.

W naszym katalogu znalazło się również miejsce dla Hortensji dębolistnej i piłkowanej.

W poradniku odpowiadamy na pytania:

Jeśli nie macie pewności, co do tego, jaka hortensja rośnie w Waszym ogrodzie, to dzięki dziesiątkom zdjęć opublikowanym w książce, będziecie mogli to zweryfikować.

Exit mobile version