Site icon ZIELONE POGOTOWIE BLOG

Nawożenie letnie – Zielone Porady 42

Jeśli zastanawiasz się, czego brakuje Twoim roślinom latem, to ten podcast jest dla Ciebie. Wprawdzie główne nawożenie przeprowadza się wiosną, ale to nie znaczy, że latem nie trzeba nawozić. Wręcz przeciwnie.

Lato to okres intensywnego nawożenia kwiatów i roślin doniczkowych, które potrzebują dużo potasu i fosforu, by pięknie kwitnąć.

Tylko że intensywne nawożenie powoduje, że ziemia się zakwasza i w efekcie minerały są nieprzyswajane. Wtedy trzeba dokarmić podłoże wapnem oraz nawozami organicznymi.

Wapnowanie gleby w doniczkach jest również konieczne. Wystarczy łyżeczka wapna magnezowego na litr wody.

Nawozy organiczne też wpływają na przyswajalność składników mineralnych. Latem szczególnie polecamy biohumus i gnojówki.

Po krzewach i drzewach od razu widać, że brakuje im minerałów. Na przykład, gdy dopadnie je chloroza – wtedy trzeba szybko nawozić.

Lato to również dobry czas na stosowanie nawozów dolistnych.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj naszego podcastu…

W podcaście pojawią się wskazówki, czym nawozić:

Będzie w nim również mowa o przenawożeniu, a dokładniej – jak je rozpoznać.

Audycja, dzięki której powstał podcast, nagrywana jest na żywo, niemal w każdą środę o godz. 17 na grupie Zielone Inspiracje na Facebooku. W weekend poprzedzający nagranie, członkowie grupy i słuchacze proponują i wybierają temat najbliższego spotkania. Jeżeli chcesz bezpośrednio brać udział w nagraniu, zapraszamy na grupę i do zadawania pytań.

Exit mobile version