Site icon ZIELONE POGOTOWIE BLOG

Siej i uprawiaj arbuzy

Nasiona arbuza wykiełkują w ciągu 5-10 dni pod warunkiem, że mają ciepło i jasno. Żeby owoce pojawiły się w sierpniu, zrób najpierw rozsadę…

My nasiona arbuza wysiewamy na rozsadę w pierwszej połowie kwietnia. Do doniczek o wymiarach 9×9 cm wsadza się z reguły po dwa nasionka, następnie zostawia silniejszą sadzonkę, ale mając nasiona F1 siej pojedynczo. Arbuzy wymagają stanowiska słonecznego i ciepłego (22-250C) oraz codziennego delikatnego zraszania. Przed wysiewem można ziemię podlać, potem przez kilka dni nie trzeba tego robić.

Moczenie nasion przed sianiem przyspieszy ich kiełkowanie.

Do połowy maja urosną całkiem duże sadzonki, po przymrozkach można je sadzić w gruncie. Jeśli komuś się spieszy, może już w drugiej połowie kwietnia zacząć uprawę arbuza w tunelu, pod warunkiem, że jest w nim naprawdę ciepło.

Jakie stanowisko dla arbuza?

Kompostowa gleba, a nawet sam kompostownik to idealne miejsce dla arbuzów. One muszą mieć bardzo żyzne podłoże, a do tego ciepłe i słoneczne stanowisko. To jest podstawa, żeby mieć w sierpniu słodkie, soczyste owoce. Takie jak nasze.

Jak dbać o arbuzy?

Ich pnącza są długie, ale nie należy ich przycinać. Najlepiej nie robić nic oprócz regularnego nawożenia i podlewania. Arbuz jest żarłoczny i nie lubi suszy.

Arbuzy z naszego rancza w towarzystwie reszty plonów. Zawsze się udają

Exit mobile version