ZIELONE POGOTOWIE BLOG

Jarmuż Twój powszedni

Jarmuż można siać od połowy kwietnia do połowy maja na rozsadę, od maja do czerwca sadzić w gruncie. Dopuszcza się również wysiew wprost do gruntu, ale my robimy rozsadę i sadzimy jarmuż do gruntu w czerwcu, aby uniknąć ataku mączlika i innych szkodników kapustnych.

Późniejsze sadzenie jarmużu oznacza zdrowsze okazy i dłuższe zbiory – także zimą, a właściwie przede wszystkim zimą, bo jarmuż jest doskonałym źródłem witamin, gdy wokół nic już nie rośnie.

Zapytaliśmy naszą wspaniałą Florę z Pola, jak ona uprawia jarmuż i dowiedzieliśmy się, że jarmuż wysiewa w kwietniu. – W zeszłym roku wysiałam jarmuż w kwietniu wprost do gruntu i na rozsadniku. Udał się jeden i drugi. Dobrze rósł w półcieniu, obok buraka liściowego. Bardzo ładnie wygląda, gdy w rogu warzywnika rośnie jeden pokaźny okaz. Przy wysiewie ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości między nasionami dla prawidłowego pokroju rośliny. – mówi Flora i dodaje, że jarmuż to roślina na prawie całoroczny zbiór, a zostawiony na grządce do kolejnej wiosny wyda nasiona.

W naszym sklepie mamy jarmuż „Black Magic”.

Zasady uprawy jarmużu:

Jarmuż nie ma specjalnych wymagań. Odrobina kompostu czy gliny na pewno mu nie zaszkodzi.

fot. Baba foto

Exit mobile version