Site icon ZIELONE POGOTOWIE BLOG

Jak zbierać deszczówkę? Zielone porady 57

oczko-wodne-pion

Jak oszczędzać wodę w ogrodzie? Jak nie marnować deszczówki? Posłuchaj podcastu z naszym gościem Jakubem Garnisem, edukatorem ogrodniczym, prowadzącym profil na Instagramie @zrobtoznamionline.

Deszczówka to najlepsza woda do podlewania roślin. Nie zawsze spada z nieba, gdy jej potrzebujemy, ale zawsze można stworzyć system, który pozwoli deszczówkę na działce zatrzymać.

Posłuchaj podcastu, a poznasz wiele szczegółów, których w tym artykule nie byliśmy w stanie umieścić:

Jak zatrzymać wodę w ogrodzie?

Kserofity to rośliny, które w toku ewolucji przystosowały się do niekorzystnych warunków związanych z niedoborem wody. Kserofity dzielimy na:

  1. sukulenty – rośliny, które magazynują wodę na czarną godzinę, jak kaktusy, aloesy, grubosze, agawy, wilczomlecze.
  2. sklerofity – rośliny, które nie oddają nadmiernie wody – jałowce, wrzosy, laurowiśnie, lawenda, żarnowce, szałwia lekarska, kocanki, bylice.

Czy dzięki łąkom kwietnym oszczędzamy wodę?

Tak! Łąka kwietna zamiast trawnika to najlepsza decyzja, jaką można podjąć, gdy chce się oszczędzać wodę na swojej działce.

Chcesz przeczytać cały e-book o tym, jak magazynować deszczówkę i jak gospodarować wodą w ogrodzie?

Wejdź na profil @zrobtoznamionline, zapisz się na newsletter – podaj swoje imię i maila, w pierwszym powitalnym mailu otrzymasz darmowy e-book. Klikają w ten link: https://linktr.ee/zrobtoznamionline dowiesz się więcej o świecie roślin i o tym, jak naturalnie dbać o swój ogród.

Do czego zbierać deszczówkę?

Lepiej unikać beczek metalowych, które mogą szybko zardzewieć, co spowoduje, że deszczówka straci na wartości.

Gdy już uda się zgromadzić więcej deszczówki, można ją wykorzystać do tworzenia własnej gnojówki, dzięki naszym kompostownikom wodnym.

Zdjęcie: Baba Foto

Exit mobile version